INDICATORI PRIVIND RAPORTAREA
EVIDENŢEI AUTORITĂŢILOR
ADMINISTRAŢIILOR PUBLICE LOCALE DIN JUDEŢUL TULCEA
la data de 22-07-2014

Nr. de Primari in judetul Tulcea: 51

Nr. de Viceprimari in judetul Tulcea: 53

Nr. de Consilieri (inclusiv viceprimarii) in judetul Tulcea: 623


Nr.crt

Unitatea Administrativ Teritoriala
(in ordine desc. nr. consilieri)
nr. consilieri
1 Tulcea 21
2 Macin 18
3 Babadag 18
4 Isaccea 15
5 Sarichioi 15
6 Greci 15
7 Jijila 15
8 Jurilovca 15
9 Turcoaia 14
10 Stejaru 14
11 Valea_Nucarilor 13
12 Luncavita 13
13 Mihail_Kogalniceanu 13
14 Sulina 13
15 Niculitel 13
16 Valea_Teilor 13
17 Somova 13
18 Topolog 13
19 Murighiol 13
20 Baia 13
21 Carcaliu 13
22 Cerna 13
23 Frecatei 13
24 Slava_Cercheza 12
25 Ostrov 12
26 Ciucurova 12
27 Izvoarele 11
28 Ceamurlia_de_Jos 11
29 Grindu 11
30 Vacareni 11
31 Bestepe 11
32 Peceneaga 11
33 Casimcea 11
34 Nufaru 11
35 Chilia_Veche 11
36 Daeni 11
37 Mahmudia 11
38 Beidaud 11
39 Mihai_Bravu 11
40 Horia 11
41 Nalbant 11
42 Pardina 10
43 Ceatalchioi 10
44 Dorobantu 10
45 C_A_Rosetti 9
46 I_C_Bratianu 9
47 Smardan 9
48 Sfantu_Gheorghe 9
49 Crisan 9
50 Maliuc 9
51 Hamcearca 9

Nr. de mandate raportat pe UAT-uri (primar, viceprimar, consilier):


UAT
(primar)
man-date UAT
(viceprimar)
man-date UAT
(consilieru
cu cele
mai multe
mandate)
mandate
(medie)
Slava_Cercheza (IVAN IGNAT) 6 Carcaliu (qhbrbnrnbrtb r rbr bbt brt) 15 Carcaliu (qhbrbnrnbrtb r rbr bbt brt-15) 3
Mahmudia (VRAMULET GHERGHINA) 5 Pardina (TIMOFAN CORNEL) 5 Cerna (DRAGNEA CONSTANTIN-6) 3
Topolog (OLTEANU ION) 5 Stejaru (Sterius Dumitru ) 3 Macin (Catruna Nita-4) 2
Baia (Ianus Nicolae) 5 Chilia_Veche (GORGOVSCHI St. CRISTIAN) 3 Beidaud (ATANASE DUMITRU-6) 3
Jijila (NICOARA DUMITRU) 5 Ceamurlia_de_Jos (STAN DUMITRU) 3 Sarichioi (Dolghin Vasile-5) 2
Vacareni (Gherghisan Sterian) 4 Tulcea (Sacu Stere) 3 Isaccea (Cretu Ion-4) 2
Izvoarele (NICULACHE PEICIU) 4 Izvoarele (GRIGORE NICOLAI) 3 Tulcea (Frandes Claudia Alina-3) 2
Sulina (DIMITRIU AUREL) 4 Ostrov (LUPASCU NEACSU) 3 Ostrov (LUPASCU NEACSU-3) 3
Somova (Cosovei Nicolae) 4 Casimcea (PUISOR MARIAN) 3 Baia (Grasu Gheorghe-6) 2
Murighiol (IVANOV FILIP ) 3 Beidaud (PASATA STERICA) 3 Babadag (Iosif Dumitru-5) 2
Bestepe (Tipirigan Dumitru) 3 Topolog (PERSINARU VALENTIN) 3 Topolog (PASLARU STEFAN-6) 2
Ostrov (ONEA NICOLAE) 3 Slava_Cercheza (TOMA STEFAN) 2 Stejaru (Pacuraru Mihai -4) 2
Casimcea (TILINCA GHEORGHE) 3 C_A_Rosetti (POCORA ANTONEL) 2 Greci (Baluta Ion-4) 2
Luncavita (STEFAN ILIE) 3 Baia (Marsavela Mugurel - Laurentiu) 2 Somova (Ene Ion-5) 2
Tulcea (Hogea Constantin) 3 Daeni (BORDEI VERDE VERONICA) 2 Slava_Cercheza (CORNEI NICHIFOR-6) 2
Chilia_Veche (CIUPITU GEORGETA) 3 Mihail_Kogalniceanu (SALTAN MIHAI) 2 Turcoaia (Mocanita Cristache-6) 2
Mihail_Kogalniceanu (ALEXE ANASTASE) 3 Babadag (Bontoi Ionut) 2 Murighiol (IGANT ALEXANDRU-3) 2
I_C_Bratianu (CHIRITA VIOREL) 3 Sarichioi (Artamon Trofim ) 2 Ceamurlia_de_Jos (MAGAZIN VASILE-5) 2
Stejaru (Dumitru Enache) 3 Macin (Pricop Cristian - Silviu) 2 Luncavita (GRIGORE NICULAE-5) 2
Sarichioi (Finoghen Vitali-Cristian ) 2 Hamcearca (CAZACIOC MARIN) 2 Sulina (ANDREI VICTOR-3) 2
Ciucurova (Coliu Niculae) 2 Vacareni (Neagu Costel) 2 Izvoarele (ARZOIU IOANA-4) 2
Niculitel (PASCALE FLORIN) 2 Grindu (Mogos Nelu) 2 Casimcea (COMSA NECULAI-4) 2
Turcoaia (Sandu Neculai) 2 Murighiol (TUTUIANU ION) 2 Vacareni (Benu Corneliu-3) 2
Daeni (GHERGHISAN MARIAN - MIHAITA) 2 Somova (Aftene Mihai) 2 Mihail_Kogalniceanu (PERIANU GHIORGHE-3) 2
Ceatalchioi (CERNEGA TUDOR) 2 Sfantu_Gheorghe (BONDARENCU I.AUREL) 2 Grindu (Trisca Ionel-5) 2
Dorobantu (Valentin Munteanu) 2 Niculitel (IORGA GHEORGHE) 2 Pardina (DANILENCU DUMITRU-5) 2
Sfantu_Gheorghe (SIDORENCU VALENTIN) 2 Dorobantu (Paltene Nicu ) 2 Mahmudia (IVANOV CALIN-5) 2
Beidaud (CAMBURI CONSTANTIN) 2 Valea_Nucarilor (ENICA ION) 1 Nalbant (BOGDAN GHEORGHE-4) 2
Hamcearca (Acceleanu Ion) 2 Jurilovca (Teleuca Galina) 1 Frecatei (Calenic Petre-4) 2
Grindu (Neagu Neculai) 2 Bestepe (Pavel Anisoara) 1 Ciucurova (Resteanu Ion-6) 2
Pardina (CHISLITCHI IORDAN) 2 Sulina (IACOVICI LAURENTIU) 1 Chilia_Veche (GORGOVSCHI St. CRISTIAN-3) 2
Cerna (MUSAT NECULAE) 2 Carcaliu (Panfil Gheorghe) 1 Dorobantu (Ramboi Dumitru -4) 2
Greci (VALS SORIN) 1 Isaccea (Mihail Stelian) 1 Daeni (STAMATE VASILE-5) 2
Valea_Nucarilor (LENTA MARIA) 1 Ceatalchioi (PETRENCU TRAIAN) 1 Peceneaga (Gurgu Marita-4) 2
Peceneaga (MATEI EUGEN) 1 Turcoaia (Mocanita Cristache) 1 Valea_Teilor (CARASTOIAN GIGI-3) 2
Valea_Teilor (GOGOASA MARIAN - EMIL) 1 Ciucurova (Arif Ismail) 1 Jijila (MIHAI DUMITRU-3) 1
Frecatei (Naiman Marian) 1 Jijila (ALECU SORIN) 1 Hamcearca (Mazochi Mircea-4) 2
Carcaliu (Toma Anica) 1 Luncavita (GABRIEL IONASCU) 1 Niculitel (CASIAN NECULAE-3) 2
C_A_Rosetti (HANCERENCO FLORENTINA) 1 Peceneaga (RADU GHEORGHE) 1 Jurilovca (Balasa Paul-2) 1
Jurilovca (Ion Eugen) 1 I_C_Bratianu (ALEXE IORDAN) 1 Bestepe (Postica Roman-3) 2
Macin (Topoleanu Nicolae) 1 Horia (Branisteanu Gabriel) 1 Valea_Nucarilor (LEFTER PETREA-4) 1
Nalbant (NICOLAE ION) 1 Maliuc (MAIORU FLORENTINA ) 1 Mihai_Bravu (GHEORGHE ION-3) 2
Maliuc (SEVASTIAN AURELIAN ) 1 Crisan (Trofim Aurora) 1 Maliuc (MANOLE GHEORGHE -5) 2
Isaccea (Moraru Anastase) 1 Smardan (Danila I. Ionel) 1 Horia (Garabeteanu Sineta-4) 1
Babadag (Caraman Georgian) 1 Tulcea (Iordache Marcel) 1 Ceatalchioi (GREAVU MANOLE-5) 2
Smardan (Marculescu Vasile Petrica) 1 Mahmudia (SERPESCU ION) 1 C_A_Rosetti (BARLADEANU NICULAI-3) 2
Crisan (Munteanu Ilie) 1 Cerna (SOPU PETRE) 1 Nufaru (Ciobirceanu Ion-2) 1
Horia (Taifas Marian) 1 Valea_Teilor (BARAC ION) 1 Crisan (Buhaev Ion-2) 2
Mihai_Bravu (RADUCAN TANASE) 1 Nalbant (COSTEA MIHAI) 1 Smardan (Basca P.Nicolae -3) 2
Nufaru (Danila Ion) 1 Frecatei (Mitu Paul) 1 I_C_Bratianu (GRIGORE MARICEL-3) 1
Ceamurlia_de_Jos (DONCIU VIORICA) 1 Mihai_Bravu (CIOBANU GABRIEL) 1 Sfantu_Gheorghe (BONDARENCU I.AUREL-2) 1

     Media de vârstă pe judet (primar): 2014 de ani
     Media de vârstă pe judet (viceprimar): 2014  de ani
     Media de vârstă pe judet (Consiliu Local): 2014 de ani


    Reprezentare pe sexe:
Primari: 45 bărbaţi;  6 femei;
Viceprimari: 47 bărbaţi;  6 femei;
Consilieri: 512 bărbaţi;  111 femei;
    Total alesi pe judet: 87% bărbaţi - 13% femei;


Nivel maxim de studii:


Primari:
   Licenta: 22
   Liceu: 19
   Master: 4
   Postuniversitar: 1
   Sc. postliceala: 2
   Sc. profesionala: 3

Consilieri:
   Doctorat: 2
   Licenta: 185
   Liceu: 253
   Liceu 10 clase: 7
   Master: 10
   Postuniversitar: 3
   Sc. generala: 36
   Sc. postliceala: 29
   Sc. profesionala: 92
   Scoala de maistri: 6

Viceprimari:
   Doctorat: 1
   Licenta: 14
   Liceu: 27
   Liceu 10 clase: 2
   Master: 2
   Sc. postliceala: 2
   Sc. profesionala: 4
   Scoala de maistri: 1


Reprezentativitate partide (judet):


Nr.crt

Partid Primari Viceprimari Consilieri Total Judet

1

0 (0%) 0 (0%) 0 (0%) 60 (8.89%)

2

CRLR 1 (1.96%) 1 (1.89%) 16 (2.57%) 17 (2.52%)

3

PC 1 (1.96%) 0 (0%) 6 (0.96%) 7 (1.04%)

4

PDL 17 (33.33%) 13 (24.53%) 211 (33.87%) 228 (33.78%)

5

PNG-CD 0 (0%) 1 (1.89%) 3 (0.48%) 3 (0.44%)

6

PNL 6 (11.76%) 4 (7.55%) 41 (6.58%) 47 (6.96%)

7

PNTCD 0 (0%) 0 (0%) 4 (0.64%) 4 (0.59%)

8

PP-DD 0 (0%) 3 (5.66%) 57 (9.15%) 57 (8.44%)

9

PRM 0 (0%) 1 (1.89%) 3 (0.48%) 3 (0.44%)

10

PSD 4 (7.84%) 9 (16.98%) 59 (9.47%) 63 (9.33%)

11

PV 0 (0%) 0 (0%) 1 (0.16%) 1 (0.15%)

12

UNPR 1 (1.96%) 0 (0%) 18 (2.89%) 19 (2.81%)

13

USL 21 (41.18%) 21 (39.62%) 204 (32.74%) 225 (33.33%)